Miodobranie

Just another WordPress.com site

Atak serca

leave a comment »

Coraz częstszą przyczyną zgonów wśród polskiego społeczeństwa obecnie jest zawał serca. Jest to nad wyraz niepokojące, bo nie tak rzadko obecnie przytrafia się on ludziom z pozoru zdrowym, którym nic nie dolega i którzy są pewni swojego pozytywnego oraz poprawnego stanu zdrowia. Nic im na co dzień nie dolega, funkcjonują normalnie bez wizyt u lekarza, lekarstw, a nierzadko później nagle dzieje się coś niedobrego.

 

Zawał serca jest szczególnie niebezpieczny i bez błyskawicznej interwencji medycznej może skończyć się zgonem. Powinno się więc o swoje serce bez dwóch zdań dbać, pędzić spokojny tryb życia i nie narażać go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo bez powodu. Przyczyn zawału może być bardzo wiele. U każdej osoby różnie to bywa. Do głównych jednak należą: miażdżyca, niedrożność żył i naczyń krwionośnych, ogromny stres towarzyszący nam na co dzień w życiu zawodowym czy z powodu problemów, siedzący tryb życia pozbawiony ruchu fizycznego, palenie, wysoki poziom cholesterolu. Zatem gdy kilka z tych czynników znajduje się w naszym życiu to jesteśmy w grupie wysokiego ryzyka i w niemal każdej chwili może grozić nam zawał serca. Powinniśmy znajdować więc czas na wypoczynek, jak najwięcej się ruszać i uprawiać jakieś sporty regularnie, poprawić naszą dietę, rozpocząć zdrowy tryb życia i rzucić papierosy. Musimy zatem możliwie najrychlej zmienić nasz tryb życia, by nie groził nam zawał serca.

 

Właściwa profilaktyka jest oczywiście priorytetowa i powinniśmy o niej ciągle pamiętać. W mediach mnóstwo jest akcji na ten temat, by uświadamiać społeczeństwo i zmniejszać nam odsetek śmierci wywołanych chorobami serca. Media i lekarze chcą uświadamiać jak najwięcej ludzi, by uchronić ich przed błędami i niepotrzebnymi chorobami, które mogą nas zabić lub zmienić nasze życia w nieodwracalny sposób.

Zawał serca to aktualnie plaga, zatem takie akcje szczególnie są potrzebne i wskazane. Być może wskutek nich zaczniemy o siebie bardziej dbać, spadnie nam odsetek śmiertelności oraz spadnie zachorowalność na choroby serca wśród ludzi.

Reklamy

Written by Mariola S.

Maj 6, 2012 @ 9:25 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: